.

مقاله ها

تلاش جرمن ها برای حضور دراز مدت

 

 

تلاش جرمن ها برای حضور دراز مدت

-پس از اعلام آمادگی و رغبت امریکایی ها برای حضور دراز مدت در افغانستان، فرمانده نیروهای آلمانی نیز از نیاز حضور دراز مدت نظامیان کشورش در افغانستان خبر می‌دهد. فرمانده نیروهای ارتش آلمان در افغانستان، از نیاز به حضور دراز مدت نیروهای آلمانی در افغانستان خبر داد. وی در گفتگو با روزنامه آلمانی «ولت» ضمن عدم اظهارنظر در مورد زمان مورد نیاز برای حضور نیروهای آلمانی در افغانستان گفت که برلین موفقیت‌هایی را برای خود در افغانستان هدف قرار داده که بسیاری از آ‌‌ن‌ها در یک، دو یا چهار سال بعد محقق خواهند شد.

فرمانده نیروهای آلمانی در افغانستان اظهار داشت: وقتی که در مورد زمان خروج نیروهای این کشور از افغانستان صحبت می‌شود، باید دید که ارتش افغانستان تا چه میزان قابلیت و توانایی دارند.کابینه وزرای دولت فدرال آلمان نیز اعلام کرده بودند که نظامیان این کشور در افغانستان تا پایان سال 2017 میلادی باقی خواهند ماند.

نیروهای آلمانی در حال حاضر رهبری ماموریت ناتو برای آموزش، مشاوره‌ و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان در شمال این کشور را بر عهده دارند. در پایگاه شهر مزارشریف در شمال افغانستان حدود 1500 نظامی از 20 کشور جهان حضور دارند که نظامیان آلمانی حدود نیمی از این نیروها را تشکیل می‌دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی