.

مقاله ها

چرا گروه های تروریستی را بزرگ جلوه می دهند؟

 

 

برخی مقام ها و رسانه های خارجی و داخلی از جمله سفیر امریکا در افغانستان و اشرف غنی و برخی دیگر از سخنگویان دولت ادعا دارند که در افغانستان بیش از بیست گروه تروریستی مسلح فعالیت می کنند.

اگر این ادعا واقعیت داشته باشد، دیگر نیازی به صلح با طالبان و روحیه دادن به آنها برای پیوستن به پروسه صلح نیست! زیرا حتی با پیوستن طالبان به صلح نیز نوزده گروه تروریستی دیگر فعالیت خواهند داشت. همانگونه که با آمدن گلبدین حکمتیار و سران حزب وی به حکومت، هیچ صلحی در هیچ منطقه ای از کشور برقرار نشد بل ناامنی و ترور بیشتر گردید.

اگر قرار باشد آنقدر امتیاز که برای حکمتیار در پیوستن به حکومت داده شد برای دیگر گروه ها داده شود، دیگر چیزی از این کشور و حکومت باقی نمیماند که صرف هزینه های عمومی و مردم گردد.

اخیرا سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش‌های برخی از رسانه‌های غربی اعلام کرد که امریکا زمینه فعالیت داعش را فراهم کرده است اما طالبان به هیچ گروه تروریستی از جمله داعش اجازه فعالیت در افغانستان را نمی‌دهد.

مجله امریکایی «واشنگتن اگزماینر» اخیرا در گزارشی اعلام کرد که اگر دولت افغانستان با طالبان به توافق برسد باز هم صلح در افغانستان برقرار نخواهد شد. زیرا بیش از بیست گروه تروریستی از جمله نهضت اسلامی ازبکستان، القاعده، شبکه حقانی تحت رهبری طالبان با نیروهای امریکایی و دولت افغانستان در حال جنگ هستند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان در واکنش به این موضوع اعلام کرد که رهبری جهاد در افغانستان در اختیار طالبان است و به جز گروه تروریستی داعش هیچ گروه دیگری در این کشور حضور ندارد.

چرا امریکا و حکومت افغانستان اصرار دارند که تعداد گروه های تروریستی در کشور را مبالغه آمیز اعلام کنند و آمار و تعداد مخالفان مسلح را اغراق گونه به دیگران القا نمایند، در حالیکه به اعتراف خودشان، گروه های تروریستی ساخته و پرداخته خود آنها هستند؟

واقعیت قضیه همان است که بارها از طریق این شبکه به سمع خوانندگان رسیده است و آن تقویت حس ناامنی در میان مردم و تلقین روحیه عدم ثبات در کشور می باشد تا در سایه ناامنی و مشغولیت مردم در معضلات امنیتی، غربی ها به غارت و چپاول خود ادامه دهند.

به همین دلیل هر روز درگیری ذهنی جدیدی را خلق می کنند تا هرگز مردم به آرامش فکری و روانی نرسند تا آنان راحت و بدون دغدغه به خالی کردن افغانستان از معادن و آثار گرانبهای منحصر بفرد، بپردازند.

غربی ها نه تنها در زمینه ناامنی که در بیشتر موارد سیاسی و نظامی و اجتماعی و فرهنگی نیز به تخریش اذهان عمومی پرداخته، برخی را فراری دادند، تعدادی را کشتند، عده ای را فاسد کردند و بسیاری را به مرض های روانی غیر قابل علاج، دچار ساختند تا به راحتی و بدون مزاحمت، به فتح غله های غارت برسند و آنچه از مواد اولیه ای که ما شاید تا ده ها سال دیگر به وجود آنها در کشور پی نبریم، دسترسی راحت داشته همه را به انبارها و آزمایشگاه ها و کارخانه های خود انتقال دهند.

هرچند در اوایل حضور امریکایی ها این شبهه به وجود آمده بود که امریکایی ها برای کمک به مردم افغانستان آمده اند، اما اینک پس از افشای ده ها موارد از فعالیت های ضد مردمی خارجی ها، دیگر برهمگان ثابت شده است که غربی ها هرگز خواهان افغانستانی آباد و آزاد نبوده بل صرفا به منافع خود می اندیشند و تمامی مردم را نیز بگونه های مختلف وسیله اهداف خود کرده اند.

برای امریکا و دیگر سران غربی و همپیمانان عرب شان مهم نیست که بر سر این مردم مظلوم چه می آید. برای آنان منابعی مهم است که می تواند چرخه تولید و توسعه اقتصادی آنان را بچرخاند و انان را از بحران های اقتصادی برهاند، هرچند به نابودی دیگر ملت ها بینجامد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی